CİHAZ SATIŞI

0216 428 30 67

Erkeklerde Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Erkeklerde Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Daha pürüzsüz ve tüysüz bir vücuda sahip olmak isteyen erkekler için lazer epilasyon yöntemi etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Yapılacak epilasyon işlemi için uygun cihaz seçeneği kullanılarak yapılması halinde daha kısa zamanda tüy ve kıllardan kurtularak pürüzsüz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Erkeklerde koltuk altı, kol, bacak, sırt, göğüs bölgesi, yüz gibi bütün vücuda uygulama yapılabilir. Yalnızca genital bölgede uygulama yapılmadığı gibi her bölge için farklı sürelerden tamamlanan işlem ile istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak mümkündür. Erkeklerde kıl kökleri daha kuvvetli olduğundan bunun için saten lazer yöntemi daha etkili sonuç almasını sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Riskli Midir?

Yaklaşık 20 yıldır uygulanmakta olan lazer epilasyon yöntemi son dönemlerde daha yoğun kullanılmaya başlandı. Ancak halk arasında yapılan söylentiler nedeni ile epilasyon yaptırmak isteyenlerin kafasında çok sayıda soru işareti bulunmaktadır. Özellikle riskli olabileceği şeklinde sorular akıllarda yer aldığı için bunları doğrulayacak bir yayın bulunmadığı da açıktır.

Geliştirilen teknolojisi sayesinde saten lazer ile yapılan epilasyon işlemi sonrasında acısız sonuç alınmaktadır. Erkeklerde acı eşiğinin daha düşük olması ve bu konuda özellikle sorunlar yaşanması nedeni ile bu cihaz ile yapılacak işlem daha yüksek başarı elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Cihaz ile yapılacak uygulamanın süresi daha kısa olduğundan erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkeklerde Epilasyon Sonrası Bakım

Özellikle yoğun olarak farklı bölgelerde kıl ve tüy nedeni ile sorun yaşayan kişiler lazer epilasyon yöntemi ile bütün bölgelerde bulunan kıl ve tüy sorunundan kurtulabilirler. Her bölge için farklı başlıklar kullanılarak bu şekilde hassas bölgelerde daha ince uçlu başlıklar ile etkili sonuçlar alınabilir.

Epilasyon sonrasında bölgelerde yaşanacak olan kızarıklık, kabarıklık veya kaşıntı gibi sorunlar için krem kullanılır. Bu sayede bu sorunlar kısa zamanda geçecek etkisi daha da azalır. Epilasyon sonrasında önerilen şekilde yapılacak olan bakım sayesinde cildiniz daha rahatlayabilir. Saten lazer kullanımı ile epilasyon öncesinde jilet veya jel kullanımına gerek duyulmadığı için daha rahat bir uygulama yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Erkeklerde Ağrısız Epilasyon İşlemi

Her bölgede yapılacak olan uygulama ağrısız ve acısız olduğundan rahat olarak uygulama ile kısa süre içinde tüy ve kıllardan kurtulmanız sağlanır....

Erkeklerde Pürüzsüz Bir Vücut İçin Epilasyon

Erkeklerde kadınlar kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmak adına yaptıracakları lazer epilasyon işlemi ile etkili sonuçlar alabilirler.