CİHAZ SATIŞI

0216 428 30 67

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Genital Bölgede Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Günümüzde daha yaygın kullanıma sahip olan epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak mümkündür. Gelişen teknoloji sayesinde daha etkili sonuçlar alınmasını sağladığından daha yüksek oranda pürüzsüz görünüm oluşması amacı ile her bölgeye uygulanmaktadır. Kadınlarda lazer epilasyon yöntemi sayesinde koltuk altı, bikini bölgesi, kol, bacak, yüz gibi her bölgede pürüzsüz sonuçlar alınmaktadır.

Genital bölgede çıkan kıllar nedeni ile rahatsızlık duyanlar lazer epilasyon yöntemi ile yapılacak uygulama sonucunda istedikleri gibi kıllardan arındırılabilirler. Genital bölgede lazer epilasyon zararlı mı? Diye düşünenler için bu konuda uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda zararlı olduğuna dair ispatlanmış bir durum söz konusu değildir. Uygulanan bölgeye etki ettiği için yumurtalıkları etkilemesi mümkün olmamaktadır.

Genital Bölgede Lazer Epilasyon Uygulaması

Kadınlarda genital bölgede bulunan kıllar farklı yöntemler kullanılarak alınabilir. Ancak ağrısız ve etkili çözümler arayanlar için genital bölgede lazer epilasyon uygulanmaktadır. Yaklaşık 20 yıldır uygulanan bu yöntemin kısırlık gibi sorunlara neden olması gibi bir durum söz konusu olmadığından rahatlıkla tercih edilebilir.
Cihaz içerisinden çıkan lazer ışınları yalnızca kıl köklerini hedef alarak bu şekilde kıl köklerini etkileyerek kılların yok edilmesini sağlar. Bu nedenle vücutta farklı organları etkileyecek şekilde yayılmaz. Ancak hamilelikte ilk 3 ay içerisinde lazer epilasyon yaptırılması yasaktır. Organlar üzerinde zararlı bir etkisi bulunmadığı için bu konuda özellikle tercih edilecek yöntemlerden biridir.

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

Halk arasında özellikle yaşanan söylentiler nedeni ile epilasyon yaptırmak isteyenlerin kafasında çok sayıda soru işareti bulunabilir. Bu konuda uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar söylentilerin gerçek olup olmadığını anlamanıza yardımcı olmaktadır. Genital bölgede uygulanması sonucunda lazer epilasyon kısırlığa neden olur mu? Sorularının cevapları için uzmanlar yumurtalıklara etki etmediğini açıklamıştır.

Yalnızca kıl köklerini etkileyecek boyutta lazer ışını ile köklere etki ettiği için kadınlarda yumurtalıklara etki etmesi mümkün değildir. Bu nedenle kısırlık gibi durumlara neden olduğu şeklinde halk arasında yaşanan söylentileri doğrular bir yayın bulunmamaktadır. Genital bölgede yaygın kullanımı büyük oranda kılların yok edilmesini sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kadınlarda Lazer Epilasyonun Sağladığı Kolaylıklar

Gelişen teknoloji sayesinde ağda ve tıraş yerine lazer epilasyon ile daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Her bölgede uygulandığı için istenmeyen tüy ve kıllardan...

Kadınlarda Epilasyon İçin Etkili Cihaz Seçeneği

Epilasyon için geliştirilmiş olan cihazlar sayesinde daha etkili ve kaliteli sonuçlar almak mümkündür.