CİHAZ SATIŞI

0216 428 30 67

Kadınlarda Lazer Epilasyonun Sağladığı Kolaylıklar

Kadınlarda Lazer Epilasyonun Sağladığı Kolaylıklar

Gelişen teknoloji sayesinde ağda ve tıraş yerine lazer epilasyon ile daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Her bölgede uygulandığı için istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Bu nedenle yapılacak uygulama ile büyük oranda kıl köklerinin yok edilmesi sağlanarak yeniden oluşumu da engellenebilir. Farklı cihazların kullanımı için özellikle farklı bölgelere uygun seçimler yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Kadınlarda genital, koltuk altı, yüz, bacak ve kol gibi vücudun her bölgesine uygulanabilen lazer epilasyon yöntemi ile daha pürüzsüz bir görünüme sahip olunabilir. Lazer ışınları ile kıl köklerine etki eden cihaz bu sayede köklerin büyümesini engelleyerek daha küçülmesini ve zayıflayarak dökülmesini sağlamaktadır. Farklı cihazlar ile yapılan uygulama işlemi için uzmanlar tarafından yapılacak inceleme ile uygun cihaz seçimleri yapılmaktadır.

Hijyenik ortamlarda yapılacak uygulama ile sağlıklı şekilde epilasyon yaptırma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu nedenle yapılacak uygulama konusunda kaliteli hizmet veren yerlerin tercih edilmesi gerekir. Kaşlarda şekillendirme yapmak için kullanılan cihaz ile istenmeyen bölümlerdeki kılların köklerine atışlar ile etki edilerek bu şekilde kaşların şekillendirilmesi sağlanabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanamaz?

Günümüzde yaygın kullanımı ile dikkat çeken lazer epilasyon yöntemi sayesinde istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmanın daha etkili yollarından yararlanılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de lazer epilasyon uygulamasının kimlere yapılmayacağıdır. Uygulama 18 yaş altı olan kişiler için uygulanamaz. Ayrıca vücudunda yanık olan ya da sedef hastalığı olanların ilk aşamada tedavilerini tamamlamaları gerektiği için bu süreçte uygulama yapılamaz.

Daha koyu bir ten için solaryuma girmiş olan kişilere de uygulanamaz. Bunun yanı sıra akne tedavisi gören ve bunun için ilaç kullanan kişiler içinde kullanımı uygun değildir. Tedavilerin sonrasında yeniden uygulanabileceği için bu süreç sonucunda uygulanabilir. Hamileliğin ilk 3 ayında da uygulanması uygun olmadığı gibi bu dönem sonrasında uygulanabilir.

Yüzde Lazer Epilasyon Uygulaması

Kadınlar her zaman daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istediklerinden bu konuda özellikle yüzlerinde istemedikleri tüylerden kurtulmak için yüzde lazer epilasyon uygulaması ile etkili sonuçlar almaktadır. Hassas olması nedeni ile kullanılan başlıklar ve derecesi yüze uygun şekilde ayarlanmaktadır.

Kaşların şekillendirilmesi veya bıyıkların yok edilmesi için kullanılacak uygun bir seçenek olmaktadır. Yapılacak olan uygulama için belirlenen cihaz ile yüzde istenmeyen tüylerin bulunduğu noktaya sık atışlar yapılarak bu şekilde bölgede bulunan tüylerin kökleri etkilenmektedir. Belirlenen süre için yapılacak olan uygulama sonucunda istenildiği gibi çene, kaş, bıyık, alın gibi bölgelerde etkili sonuçlar alınabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kadınlarda Epilasyon İçin Etkili Cihaz Seçeneği

Epilasyon için geliştirilmiş olan cihazlar sayesinde daha etkili ve kaliteli sonuçlar almak mümkündür.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Günümüzde daha yaygın kullanıma sahip olan epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak mümkündür.